Wskazówki odnośnie kwiatów na Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet jest głównym świętem wiosny, wszyscy mężczyźni pragną złożyć życzenia szczęścia i pomyślności swojej żonie, matce, babci, dziewczynie, siostrze, koleżance. Ale jakie są najlepsze kwiaty, które wybrać, aby nie powstała zawstydzająca sytuacja?

Czy można wcześniej kupić kwiaty na Dzień Kobiet?

   Tak, można. W niektórych sytuacjach jest możliwość kupowania kwiatów z wyprzedzeniem bez obawy, że pączki opadną. Trzeba tylko poznać pewne sztuczki, które pozwolą nie tylko utrzymać świeżości np. tulipanów, ale także uniknąć kolejek i oszczędzić trochę pieniędzy.

Ile kwiatów można podarować z okazji Święta 8 marca?

  Optymalnie można wręczyć od 3 do 7 kwiatów. Tylko nieparzysta liczba kwiatów powinna być podarowana kobiecie, w przeciwnym razie może być ona narażona na nieprzychylność losu. Ten przesąd tak głęboko wkroczył w życie, że ściśle jest przestrzegany.

Kiedy pojawił się przesąd, że nie można podarować parzystej liczby kwiatów?

   Ten przesąd pojawił się w czasach pogańskich. Mędrcy plemion wschodniosłowiańskich uważali, że nawet liczby oznaczają ukończenie cyklu życia, czyli śmierć. Stąd przysłowie o tym, że "kłopoty nie przychodzą same". Liczby, dotyczące przodków, symbolizowały życie i działały, jako rodzaj amuletu przeciwko tym złym duchom, które mogłyby wyrządzić im szkodę.

Co symbolizuje liczba kwiatów w bukiecie na Dzień Kobiet?

   1 Kwiat oznacza znak uwagi
    3 kwiaty - znak szacunku
    5 kwiatów - znak uznania
    7 kwiatów - znak adoracji
    9 kwiatów oznacza - "jestem u twoich stóp"
    11 kwiatów - jedno serce, jedno znaczenie (zazwyczaj dar kochającego męża dla ukochanej żony).

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet podarować swojej ukochanej kobiecie?

   Najbardziej kultowymi kwiatami symbolizującymi romantyczne uczucia są czerwone róże. Pomimo tego, że są najczęstszym prezentem na to święto, wielu o tym zapomina. Mogą zostać wręczone ukochanej kobiecie 8 marca. Ale przed zakupem warto oczywiście sprawdzić preferencje dziewczyny.

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet podarować swojej matce i babci?

  Kwiaciarki polecają, aby z okazji Dnia Kobiet wręczać kobietom nie tylko róże, ale również tulipany będące zwiastunem wiosny. Dla matek i babć na 8 marca można zamówić także bukiety z chryzantem, hiacyntów, lilii i stokrotek. Natomiast dla nastoletniej siostry można zakupić miniaturowy bukiet stokrotek, dzwonków i żonkili.  Jeśli chodzi o koleżankę to można ją obdarować kompozycją kwiatową na Dzień Kobiet składającą się z gerber, goździków i alstromerii.

Jak przedłużyć życie tulipanów?

Tulipany, ofiarowane na Dzień Kobiet, mogą stać w domu przez tydzień. Aby kwiaty wyglądały świeżo dłużej, trzeba zastosować pewne sztuczki.

  • Umieścić kwiaty w wazonie z zimną wodą, dodając nawet kawałki lodu
  • Zanim jednak tulipany znajdą się w wazonie, można wierzchołki pędów zanurzyć w granulowanym cukrze.
  • Następnie owinąć pędy papierem i w tej formie umieścić w wazonie.
  • Po pewnym czasie papier można usunąć, łodygi będą sprężyste a pąki nie opadną tak szybko.

Warto przygotować roztwór odżywczy dla otrzymanych kwiatów na Dzień Kobiet

  Tulipany będą stać dłużej, jeśli zostaną umieszczone w odżywce. Aby to zrobić, należy dodać cukier (10-20 g na 1 litr wody) i kwas cytrynowy (0,5-0,8 g na 1 litr wody) do wody. Cukier reguluje stan komórek, a kwas cytrynowy tłumi namnażanie się bakterii i zapobiega utlenianiu. Nowy roztwór rozcieńcza się codziennie i dodaje do przemytego wazonu.

  Otrzymany bukiet na Dzień Kobiet należy przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu. Aby ponownie zamknąć pąki tulipanów, można wynieść kwiaty na nocy na balkon. Rano tulipany z zamkniętymi pąkami można ponownie wnieść do pokoju. Dla przedłużenia życia tulipanów dodawana jest również gałązka tui, która sprawia również, że ich kolorystyka jest bardziej intensywna. Warto także pamiętać, że, tulipan nie toleruje sąsiedztwa narcyz, lilii, róż, goździków, konwalii, storczyków i maków.